IJsbreker in Heerenveens Kanaal (zie filmpje)

6 februari 2012

Een ijsbreker van de firma Koehoorn uit Franeker heeft zondag 5 februari 2012 de vaarweg tussen Heerenveen en het Prinses Margrietkanaal bij Terherne open gemaakt. Dit is 1 van de vaarroutes waar nog geen vaarverbod geldt. Het kanaal werd open gemaakt op verzoek van een containerschip dat naar Heerenveen moest. De scheepvaart krijgt steeds meer last van de ijsgang in de kanalen. Op de Lemster Brekken worden zelfs ijsdiktes van 12cm gemeld. Door het ijs kan ook de sluiswachter van de Terhernster sluis niet meer op de sluis komen, omdat de sluisdeuren vast zitten gevroren. Nadat de ijsbreker terug gekeerd was uit Heerenveen kon het containerschip naar Heerenveen komen.

http://www.youtube.com/watch?v=n6R8okWiiVQ&feature=player_embedded